Зустріч студентів з Начальником держекоінспекції - Головним державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Тернопільської області ФЕРЕНЦОМ ЕДУАРДОМ МИКОЛАЙОВИЧЕМ

6 листопада 2018 р. за сприянням декана юридичного факультету ТНЕУ Сергія Володимировича Банаха студенти 3 курсу спеціальності «Право» мали унікальну можливість зустрітися з Начальником держекоінспекції — Головним державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Тернопільської області ФЕРЕНЦОМ ЕДУАРДОМ МИКОЛАЙОВИЧЕМ.

Едуардом Миколайовичем була проведена жвава дискусія на тему: «Правове регулювання відносин щодо надзвичайних екологічних ситуацій» в рамках дисципліни «Право природокористування», де керівником курсу є кандидат економічних наук, доцент кафедри цивільного права і процесу Ольга Володимирівна Зигрій.

Студенти, вийшовши за межі теми, жваво та дипломатично обговорювали різні дискусійні питання, що стосуються діяльності державної екологічної інспекції, зокрема відділу про тваринний і рослинний світ, охорони лісів, регулювання надзвичайних екологічних ситуацій та усунення їхніх наслідків. Начальник держекоінспекції наводив конкретні приклади та розкрив проблеми, які на даний час є актуальними на території Тернопільської області – це дотримання вимог природоохоронного законодавства на землях лісового фонду, що були в користуванні колишніх колективних сільськогосподарських підприємств і перебувають у землях запасу сільських рад, будівництво котелень та ін.. Питання контролю ситуацій із оприскування агрофірмами полів та процес притягнення їх до відповідальності викликав жваву дискусію та обговорення.

Студентство виявило бажання та цікавість щодо діяльності громадських інспекторів з охорони довкілля, які здійснюють громадський контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища. Найбільш активними були студенти груп ПР – 31 Бода Назар, Железняк Анна, Шлейка Олег, Церулик Соломія, ПР – 32 Біляшевич Тетяна, ПР – 33 М’якота Оксана, Ярмошук Артур, ПР – 34 Крушельницький Олег, Швайлик Михайло.

Вкінці студенти разом із керівником курсу висловили вдячність Начальнику держекоінспекції — Головному державному інспектору з охорони навколишнього природного середовища Тернопільської області Ференцу Едуарду Миколайовичу. Щиро сподіваємося на подальшу тісну співпрацю.