І Регіональна школа земельного права та агробізнесу

29 вересня 2018 року на базі Юридичного факультету ТНЕУ за підтримки декана Сергія Володимировича Банаха стартувала І Регіональна школа земельного права та агробізнесу, керівником якої від кафедри цивільного права і процесу була доцент кафедри Ольга Володимирівна Зигрій.

Ідея започаткування школи почалася ще у травні минулого навчального року. Ціле літо підготовки і результат!

Школа проводилася у форматі одноденного інтенсиву. Через велику кількість заявок реєстрацію призупинили за 10 днів до початку відкриття. Учасниками Школи стали не тільки студенти, а й уже досвідчені юристи та викладачі з різних областей України: Харківської, Одеської, Київської, Вінницької, Хмельницької, Львівської, Чернівецької, Тернопільської.

Питання розвитку галузі земельного права не втрачає своєї актуальності до сьогодні  та дедалі більше потребує нових ідей й підходів. У свою чергу, агробізнес невпинно прогресує та відкриває неймовірні перспективи. Земельні питання щороку тільки посилюють потребу в обговоренні та вивченні, тому в програму Школи було закладено ряд дискусійних питань, якими оперували спікери протягом однієї години. Детально розглянути та вивчити всі тонкощі земельного права та агробізнесу було покладено на спікерів-практиків:

√ Володимир Макух — юрист, директор землевпорядної організації «Zenith Expert» та ТОВ «Правник Експерт», м. Тернопіль.

Тема доповіді: «Регулювання земельного банку. Державна реєстрація права власності та інших речових прав на земельну ділянку».

√ Профатіло Галина – юрист, ТОВ «АГРОТРЕЙД-ВИРОБНИЦТВО» групи аграрного холдингу «АГРОТРЕЙД», лектор Інституту права, технологій та інновацій, м. Харків.

Тема доповіді: «Недійсність договору оренди земельної ділянки: алгоритм розробки стратегії захисту інтересів компанії».

√ Гевко Володимир – суддя-спікер Господарського суду Тернопільської області.

Тема доповіді: «Судова практика вирішення земельних спорів».

√ Андрій Кукурудза – Заступник  начальника управління — начальник відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області, м. Тернопіль.

Тема доповіді: «Відшкодування шкоди землевласникам та землекористувачам».

√ Віктор Мартинюк – Заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області, м. Тернопіль.

Тема доповіді: «Земельні торги».

√ Віталій Вітів – кандидат юридичних наук, Національний університет біоресурсів і природокористування України, м. Київ

Тема доповіді: «Договір оренди землі: топ – 7 помилок юриста».

√ Оксана Тимчишин – юрист, Тернопільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Тема доповіді: «Коли з сусідом «на межі»: практика спорів щодо дотримання правил добросусідства».

√ Людмила Головко – доцент, кандидат юридичних наук, Національний університет біоресурсів і природокористування України, м. Київ

Тема доповіді: «Правове забезпечення Спільної Аграрної Політики в ЄС».

Оргкомітет школи висловлює щиру подяку всім спікерам за креативний підхід у спілкуванні та формат відкритого діалогу. Учасникам заходу надовго запам’ятаються набуті унікальні знання у галузі земельного права та агробізнесу, оскільки вони більше дізналися про проблеми та механізми їх вирішення та стали на крок ближчими до вершини професіоналізму.

А також нові цікаві знайомства з такими ж молодими та амбіційними юристами-початківцями, спілкування у дружньому колі однодумців.

Сподіваємось, що це тільки початок !!!